Sayfa Yükleniyor
Sayfa Yükleniyor

Yükleniyor..

WhatsApp Destek Hattı

Sipariş

İade

Yukarı Çık Yukarı Çık
Garajınıza erişmek için Üye Girişi Yapmalısınız

Garajınıza ulaşamıyoruz.
Garajınıza erişmek için Üye Girişi Yapmalısınız

Garaj
Kapama Engellendi

Plaka Lambası

Plaka Lambası, aracın plaka ve tescil etiketlerini aydınlatmak ve kolluk kuvvetlerinin kolayca görebilmesini sağlamak için tasarlanmış parçadır. Bir plaka lambası, inert gazla doldurulmuş bir cam ampulün içine yerleştirilmiş bir filamanı kullanır. Filamente elektrik uygulandığında çok ısınır ve görünür ışık üretir. Yanmış bir plaka lamba ampulü trafik ceza yazılmasına sebep olabilir. Trafik polisi yada Jandarma trafik görevlileri tarafından ceza yazılmaması için yanmış bir plaka ampulünün en kısa zamanda değiştirilmesi gerekmektedir.

 


Plaka Lamba Ampulleri Nasıl Değiştirilir?

 

Plaka ampulünü değiştirmek için düz tornavidaya ihtiyaç vardır. Plaka lamba ampulleri genellikle T10 12V 5W dipsiz ampul şeklindedirler. Ampul duylarına erişebilmek için ilk olarak ses yalıtım keçesinin sıyrılması gerekir. Keçeyi sıyırmak için keçeyi plakaya tutturan plastik klipsleri açılmalıdır. Bunlar vidalı gibi görünür, ancak çekildiği zaman kolayca çıkmaktadır. Burada dikkatli olunması gerekmektedir. Çünkü keçeye çok asıldığı takdirde plastik duyun kabloları kopabilir. 

 

Ses yalıtım keçesi çıkınca ampul duylarıve soketleri görülür. Burada  sarı plaka ampulü, beyaz plaka ampulü ya da led ampuller kullanılabilir. Duyların kahverengi plastik kısımlarını 90 derecelik açıyla saat yönünün tersinde çevirerek ve duy gövde kısmından ayrılır. Böylece plaka lamba mpulü dışarı çıkacaktır. Ampulün duydan ayrılması için çevirmeyegerek yoktur. Kahverengi duydan hafifçe çekildiğinde ampul duydan kolayca çıkacaktır. Plaka lamba ampulü çıkarıldıktan sonra sonra yeni lambayı takılır.

 

 

Plaka Aydınlatma Lambası Nasıl Olmalıdır?

 

Plaka aydınlatma lambası karanlıkta maksimum net görünürlüğünü sağlamak için yeterli olmalıdır. Aynı zamanda, araç sahibi görmek istediği için plaka ışığı kesinlikle herhangi bir renk olamaz. Plaka lamba ampul renginin beyaz veya açık sarı olması tercih edilmelidir.
 

 

Eğer aracınızda Plaka Lambası ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, Otoparcasan.com'a girerek araç modelinize uygun yeni bir Plaka Lambası siparişi verebilirsiniz.

 

Plaka Lambası Fiyatları ise arabanın modeline, üretim yılına ve markasına göre değişiklik göstermektedir

Ürün Bulunamadı

Ürün Bulunamadı !

ANASAYFA

Aradığın ürünü bulamamana üzüldüm. Bize bunu raporlar mısın ?

Kendimizi geliştirmek istiyoruz. Bize destek olursan çok minnettar kalırız.

Garanti Belgeli Ürünler

Garanti Belgeli Ürünler

Ürünlerimizin tamamı Faturalı ve garantilidir.

14 Gün İçinde Kolay İade

14 Gün İçinde Kolay İade

Teslim aldığınız günden itibaren 14 iş günü içerisinde şartsız iade edebilirsiniz.

100% Uyumlu Parçalar

100% Uyumlu Parçalar

Seçilen araca listelenen parçalar %100 Uyumludur.

Ödeme Koruma Sistemi

Ödeme Koruma Sistemi

Satın almada kullanılan kart bilgilerini sistemimizde hiç bir şekilde bulundurmuyor ve saklamıyoruz.