Gelişmiş site aramamızı kullanın. Uygun yedek parçaları kolay ve rahat bulun

Arama Yöntemleri

Parça Adı : Dikiz aynası, Debriyaj seti, Amortisör vb.

Araç Markası : Ford, BMW, Citroen, Mercedes vb.

Araç Modeli : Fiorino, Berlingo, Connect, 316i vb.

Parça Markası : Eurocraft, Bosch, Valeo, BSG, DJ Parts vb.

Parça Kodu : 99-999-022 , 44-888-456 , 77-884-645

Esnek Arama : Fiat Fiorino 1.3 Fren Disk Balata

Kapat
Sayfa Yükleniyor
Sayfa Yükleniyor

Lütfen bekleyiniz..

ALIŞVERİŞ SEPETİ
Sepetinizde 0 adet ürün bulunuyor.
VEYA

Garajınıza ulaşamıyoruz.
Garajınıza erişmek için Üye Girişi Yapmalısınız

Ürün Bulunamadı !

Anasayfaya Dön

Aradığın ürünü bulamamana üzüldüm. Bize bunu raporlar mısın ?

Kendimizi geliştirmek istiyoruz. Bize destek olursan çok minnettar kalırız.

İletişim Kanallarımız

Plaka Lambası

Plaka Lambası, aracın plaka ve tescil etiketlerini aydınlatmak ve kolluk kuvvetlerinin kolayca görebilmesini sağlamak için tasarlanmış parçadır. Bir plaka lambası, inert gazla doldurulmuş bir cam ampulün içine yerleştirilmiş bir filamanı kullanır. Filamente elektrik uygulandığında çok ısınır ve görünür ışık üretir. Yanmış bir plaka lamba ampulü trafik ceza yazılmasına sebep olabilir. Trafik polisi yada Jandarma trafik görevlileri tarafından ceza yazılmaması için yanmış bir plaka ampulünün en kısa zamanda değiştirilmesi gerekmektedir.

Plaka Lambasının Ampulleri Nasıl Değiştirilir?

Plaka ampulünü değiştirmek için düz tornavidaya ihtiyaç vardır. Plaka lamba ampulleri genellikle T10 12V 5W dipsiz ampul şeklindedirler. Ampul duylarına erişebilmek için ilk olarak ses yalıtım keçesinin sıyrılması gerekir. Keçeyi sıyırmak için keçeyi plakaya tutturan plastik klipsleri açılmalıdır. Bunlar vidalı gibi görünür, ancak çekildiği zaman kolayca çıkmaktadır. Burada dikkatli olunması gerekmektedir. Çünkü keçeye çok asıldığı takdirde plastik duyun kabloları kopabilir. 

Ses yalıtım keçesi çıkınca ampul duylarıve soketleri görülür. Burada  sarı plaka ampulü, beyaz plaka ampulü ya da led ampuller kullanılabilir. Duyların kahverengi plastik kısımlarını 90 derecelik açıyla saat yönünün tersinde çevirerek ve duy gövde kısmından ayrılır. Böylece plaka lamba mpulü dışarı çıkacaktır. Ampulün duydan ayrılması için çevirmeyegerek yoktur. Kahverengi duydan hafifçe çekildiğinde ampul duydan kolayca çıkacaktır. Plaka lamba ampulü çıkarıldıktan sonra sonra yeni lambayı takılır.

Plaka Lambası Nasıl Olmalıdır?

Plaka aydınlatma lambası karanlıkta maksimum net görünürlüğünü sağlamak için yeterli olmalıdır. Aynı zamanda, araç sahibi görmek istediği için plaka ışığı kesinlikle herhangi bir renk olamaz. Plaka lamba ampul renginin beyaz veya açık sarı olması tercih edilmelidir.

Plaka Lambası Fiyatı

Eğer aracınızda Plaka Lambası ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, online yedek parça sitemiz Otoparcasan.com'a girerek araç modelinize uygun yeni bir Plaka Lambası siparişi verebilirsiniz. Plaka Lambası fiyatları ise arabanın modeline, üretim yılına ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Bütçenize en uygun ve en kaliteli Plaka Lambasını fiyat öncelikli olarak filtreleyerek bulabilir ve sepete ekleyerek Kargo Ücreti Ödemeden satın alabilirsiniz.

Yukarı Çık
hemen ara
Hemen Arayın
whatsapp destek
Whatsapp Destek
telegram destek
Telegram Destek

Destek hattımıza Hafta içi : 08:45 - 18:00 - Hafta Sonu : 08:45 - 15:00 aralığında dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Veya;

email destek
[email protected]

Mailimize talebinizi iletebilirsiniz. En kısa zamanda dönüş sağlayacağız.

support center YARDIM