Gelişmiş site aramamızı kullanın. Uygun yedek parçaları kolay ve rahat bulun

Arama Yöntemleri

Parça Adı : Dikiz aynası, Debriyaj seti, Amortisör vb.

Araç Markası : Ford, BMW, Citroen, Mercedes vb.

Araç Modeli : Fiorino, Berlingo, Connect, 316i vb.

Parça Markası : Eurocraft, Bosch, Valeo, BSG, DJ Parts vb.

Parça Kodu : 99-999-022 , 44-888-456 , 77-884-645

Esnek Arama : Fiat Fiorino 1.3 Fren Disk Balata

Kapat
Sayfa Yükleniyor
Sayfa Yükleniyor

Lütfen bekleyiniz..

ALIŞVERİŞ SEPETİ
Sepetinizde 0 adet ürün bulunuyor.
VEYA

Garajınıza ulaşamıyoruz.
Garajınıza erişmek için Üye Girişi Yapmalısınız

Ürün Bulunamadı !

Anasayfaya Dön

Aradığın ürünü bulamamana üzüldüm. Bize bunu raporlar mısın ?

Kendimizi geliştirmek istiyoruz. Bize destek olursan çok minnettar kalırız.

İletişim Kanallarımız

Kilometre Teli

Kilometre Teli ya da Kilometre Halatı, aracın sürüş esnasındaki hızını ölçerek nasıl yol alınacağı doğrultusunda sürücüyü yönlendiren parçadır. Kilometre sayacının ve kadranın doğru çalışmasını sağlar. Gösterge ekranının arkasından ön teker miline kadar uzanmaktadır. Şanzımanın içinden dolanarak yol alan kilometre teli, birden fazla verinin toplanmasına olanak sunar. Toplanan bu veriler, sürücünün mevcut hızını doğru şekilde ayarlayarak hız sınırlarına uygun araç kullanmanıza yardımcı olur.

Kilometre Telinin Ne Gibi Yararları Vardır?

Kilometre telinin yararları şunlardır;

  • Güvenli sürüşü sağlayan en önemli parçalardan biridir. Sürücü ortalama hız değerini öğrenerek, tahmini varış süresini hesaplar.

  • Tahmini varış süresi ve ortalama hızın hesaplanması, yakıtın daha faydalı kullanılmasına olanak sunar.

  • Ulaşmak istenilen yol boyunca aralıksız olarak veri sağlayan kilometre teli, bilgi akışını anlık olarak bildirir. Böylelikle, sürücünün araç üzerinde tam hakimiyet sahibi olur.

Kilometre Teli Neden Arızalanır?

Aracınızın alt kısmından görünmeden ilerleyen KM teli, yer yer aracın dış kısmından da yol alır. Dışarıda kalan bölümlerin hava şartlarından etkilenmemesi için kilometre halatı plastik bir borunun içine gizlenmiştir. Bağlantı noktalarını açıkta bırakan plastik kaplama, rutubet ve nemden kilometre telini korur. Bu sayede, zorlu koşullarda bile görevini aksatmadan gerçekleştirilir. Uzun ömürlü performans için geliştirilen plastik boru, telin metal alaşımlı malzemesini yumuşak dokusuyla kavramıştır.

Böylelikle, aracın hareketlerinin sebep olduğu sarsıntılardan metalin zedelenmesinin önüne geçilir. Bu plastik boruda meydana gelen aşınma ve yırtılmalar sonucu nem ve rutubet kilometre telinin içine nüfuz ederek zayıflamasına yol açar. Kullanım zamanına bağlı olarak da kopar ve yenisiyle değiştirilmesi elzem hal alır.

Kilometre Teli Fiyatları

Eğer aracınızda Kilometre Teli ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, online yedek parça sitemiz Otoparcasan.com'a girerek araç modelinize uygun yeni bir Kilometre Teli siparişi verebilirsiniz. Kilometre Teli fiyatları ise arabanın modeline, üretim yılına ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Bütçenize en uygun ve en kaliteli Kilometre Telini fiyat öncelikli olarak filtreleyerek bulabilir ve sepete ekleyerek Kargo Ücreti Ödemeden satın alabilirsiniz.

Yukarı Çık
hemen ara
Hemen Arayın
whatsapp destek
Whatsapp Destek
telegram destek
Telegram Destek

Destek hattımıza Hafta içi : 08:45 - 18:00 - Hafta Sonu : 08:45 - 15:00 aralığında dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Veya;

email destek
[email protected]

Mailimize talebinizi iletebilirsiniz. En kısa zamanda dönüş sağlayacağız.

support center YARDIM