Sayfa Yükleniyor
Sayfa Yükleniyor

Yükleniyor..

WhatsApp Destek Hattı

Sipariş

İade

Yukarı Çık Yukarı Çık

Gres Yağı

Gres Yağı, Araç İçindeki Parçaları ve Bu Parçalar Arasında Yer Alan Dişlilerin ve Rulmanların Daha Hızlı ve Kolay Hareket Etmesini Sağlayan Bir Yağ Çeşididir.

Araç motorlarından her türlü mekanik makine parçalarına kadar kullanılan gres yağı, makine ve araçlarınızın çalışma sisteminin iyileştirilmesinde önemli rol oynar.

Sürtünme ve aşınma gibi durumları engelleyerek bu tür durumlar sonucunda oluşabilecek hasarı en aza indirmenize yardımcı olur. Makinelerin ve özellikle dişli mekanizmaların daha az tahrip olmasını sağlayarak uzun süre kullanmanıza imkân sağlar.

Gres Yağının Özellikleri

Baz yağlar, kalınlaştırıcı etmen ve katkı maddeleri ile üç bileşenden oluşan gres yağı, suya karşı güçlü yapısı ile dirençli bir özelliğe sahiptir. Yarı akışkan kısmı, genel olarak petrol içeren mineral yağ veya sentetik bir tabakaya sahip olurken, kalınlaştırıcı etmen ise metalik bir sabundur. Metalik sabun kullanılmasının nedeni, viskozitesini artırmaya yardımcı olmasıdır. Farklı sabun türleri kullanılarak üretilen gres yağları, ısıya dayanıklı yapıları ile araçlarınız için etkileyici bir performans sunar. Özellikle makine mühendisliği alanında önemli bir ürün olan gres yağını daha çok yüksek basınca sahip dönen makine parçalarında, sıvı yağların yeterli olmadığı noktalarda kullanabilirsiniz. Motosiklet, otomobil gibi araçlarınızın mekanik aksamın temizlenmesine yardımcı olarak parçaların daha sağlıklı çalışmasını sağlar; servis bakım süresini uzatarak mükemmel bir deneyim yaşamanıza yardımcı olur. Motorun çok fazla yağ harcamasını engelleyerek yüksek performanslı olarak çalışmasını destekler. Aşınma önleyici etkiye sahip olan gres yağı, parçaların birbirine uyum sağlamasını kolaylaştırarak parça yataklarını dengede tutarken verimliliğinizi artırır. Bu sayede hem motor hem de mekanik parçaları daha uzun süre kullanmanıza yardımcı olur.

Gres Yağı Kullanım Alanları

Gres yağını, aşınma ve oksitlenme gibi aşındırıcı etkileri en aza indiren yapısı ile şasi, yay ve motor birleşenlerinin temiz çalışması için kullanabilir. Sürtünmeyi engelleyerek mil ve aksların rahat hareket etmesini sağlayan rulman yataklarda da kullanabilecek gres yağı, istenmeyen yönlendirme hareketlerini engeller. İçeriğinde yer alan sabun, sodyum, kurşun ve silisyum gibi katkı malzemeleri sayesinde oldukça sağlam bir yağ türü olan gres, etkin ve güçlü kayganlaştırıcı özelliği sayesinde sizi yarı yolda bırakmaz. Uzun süre kullanabilecek bir yapıya sahip olan gres yağı çok sık yağlama yapılmayan mekanizmalarda da kullanılabilir. Mekanik aksamlarda kullanıldığı takdirde gres yağı, ısıyla beraber doyma noktasına ulaşarak sıvı hâle gelir. Bu nedenle gres yağını ağır yüklerin kullanıldığı tüm alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aracınızın ya da mekanizma dişlilerinin daha istikrarlı şekilde çalışmasına destek olarak güçlü ve sorunsuz bir deneyim yaşamanıza yardımcı olur. Rutubet ve neme karşı oldukça dirençli yapısıyla motor parçalarının paslanmasını engelleyen gres yağı ile yağlama koşulları altında çalışan, ihtiyacınız olan tüm parçaları koruyabilirsiniz.

Filtrele
Sıralama Tipi
Marka
Litre

(0 Yorum)

DJ PARTS
DJ PARTS

DJ PARTS ürünleri sadece uluslararası OEM parça tedariği yapan saygın fabrikalarda geliştirilir ve üretilir. Herbiri ISO, QS, TS gibi uluslararası akreditasyonlar tarafından desteklenmektedir.

Ücretsiz Kargo

300 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava

(0 Yorum)

BSG
BSG

2000 yılında pazara giriş yapan BSG Auto Parts, yerel ve küresel pazarlarda kaliteli “Orijinal Parça” üreticileriyle anlaşmalar yaparak hızlı ve kendinden emin bir şekilde gelişmiştir.

Ücretsiz Kargo

300 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava

FİLTRELE

Garanti Belgeli Ürünler

Garanti Belgeli Ürünler

Ürünlerimizin tamamı Faturalı ve garantilidir.

14 Gün İçinde Kolay İade

14 Gün İçinde Kolay İade

Teslim aldığınız günden itibaren 14 iş günü içerisinde şartsız iade edebilirsiniz.

100% Uyumlu Parçalar

100% Uyumlu Parçalar

Seçilen araca listelenen parçalar %100 Uyumludur.

Ödeme Koruma Sistemi

Ödeme Koruma Sistemi

Satın almada kullanılan kart bilgilerini sistemimizde hiç bir şekilde bulundurmuyor ve saklamıyoruz.