Sayfa Yükleniyor
Sayfa Yükleniyor

Yükleniyor..

WhatsApp Destek Hattı

Sipariş

İade

Amörtisör Fren Disk Aynalar Aks Aksamı Balata Filtre Amörtisör Fren Disk Aynalar Aks Aksamı Balata Filtre
Yukarı Çık Yukarı Çık
Garajınıza erişmek için Üye Girişi Yapmalısınız

Garajınıza ulaşamıyoruz.
Garajınıza erişmek için Üye Girişi Yapmalısınız

Garaj
Kapama Engellendi

Kapı Kilidi

Kapı Kilidi , bir kablo ve çubuğu çekmeye gerek kalmadan bir kapıyı kilitlemek ve kilidini açmak için tasarlanmış parçadır. Bazı araçlarda, kapı kilidi ayar elemanı kapı mandalının altına yerleştirilmiştir. Bir çubuk, kapı kilidini mandalla birleştirir ve başka bir çubuk, mandalı kapının üstünden dışarı çıkan düğmeye bağlar. Kapı kilidi mandalı yukarı hareket ettirdiğinde, dış kapı kolunu açma mekanizmasına bağlar. Mandal aşağıdayken, dış kapı kolu açılamayacak şekilde mekanizmadan ayrılır. Bu, dış tutamağı mandalı hareket ettirmeden hareket ettirerek kapının açılmasını önler. 
Elektrikli kapı kilidi ayar elemanı basit bir mekanik cihazdır. Bu sistemin boyutu oldukça küçüktür. Küçük bir elektrikli motor, dişli azaltma işlevi gören bir dizi düz dişliyi döndürür. Son dişli, kapı kildi çubuğuna bağlı bir kremayer ve pinyon dişli setini çalıştırır. Kremayer, motorun dönme hareketini kilidi hareket ettirmek için gereken doğrusal harekete dönüştürür.


Merkezi Kapı Kilidi Nedir Ne İşe Yarar?

 

Merkezi kilit, araç kapılarını ve bagajı aynı anda kilitleyip açılmasını sağlayan kilit sistemdir. Bu sistem, ya kapı kilitlerinden yada uzaktan kumandayla devreye girer. Uzaktan kumandalı araba anahtarları, araçla bire bir temasa geçmeden bu işlemin yapılmasını sağlamaktadır. Araç anahtarlarının bazıları ise, aracın tek bir kilidine entegre edilip, bu sayede söz konusu kilit üzerinden genel bir kilitleme ya da açılma sağlamaktadırlar. 

Merkezi kilit sisteminin bulunduğu araçlarda çoğunlukla,tek bir kilit bulunmaktadır. Kızılötesi tekniğine sahip kilit sistemleri araca belli mesafede araç içinde bulunan bir tanıma sistemi sayesinde kızılötesi alıcısını algılayarak, kilit işlemini gerçekleştiriyor. Uzaktan kumandalı kilit sistemlerinde de bu işlem aynı şekilde ve belli mesafelerden gerçekleştirilebiliyor. Bunun dışında, elektronik camlar ve açılabilir tavanlarda, yine uzaktan kumandayla işlem yapılması mümkündür.

 

 

Eğer aracınızda Kapı Kilidi ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, Otoparcasan.com'a girerek araç modelinize uygun yeni bir Kapı Kilidi siparişi verebilirsiniz.

 

Kapı Kilidi Fiyatları ise arabanın modeline, üretim yılına ve markasına göre değişiklik göstermektedir. 

Ürün Bulunamadı

Ürün Bulunamadı !

ANASAYFA

Aradığın ürünü bulamamana üzüldüm. Bize bunu raporlar mısın ?

Kendimizi geliştirmek istiyoruz. Bize destek olursan çok minnettar kalırız.

Garanti Belgeli Ürünler

Garanti Belgeli Ürünler

Ürünlerimizin tamamı Faturalı ve garantilidir.

14 Gün İçinde Kolay İade

14 Gün İçinde Kolay İade

Teslim aldığınız günden itibaren 14 iş günü içerisinde şartsız iade edebilirsiniz.

100% Uyumlu Parçalar

100% Uyumlu Parçalar

Seçilen araca listelenen parçalar %100 Uyumludur.

Ödeme Koruma Sistemi

Ödeme Koruma Sistemi

Satın almada kullanılan kart bilgilerini sistemimizde hiç bir şekilde bulundurmuyor ve saklamıyoruz.