Gelişmiş site aramamızı kullanın. Uygun yedek parçaları kolay ve rahat bulun

Arama Yöntemleri

Parça Adı : Dikiz aynası, Debriyaj seti, Amortisör vb.

Araç Markası : Ford, BMW, Citroen, Mercedes vb.

Araç Modeli : Fiorino, Berlingo, Connect, 316i vb.

Parça Markası : Eurocraft, Bosch, Valeo, BSG, DJ Parts vb.

Parça Kodu : 99-999-022 , 44-888-456 , 77-884-645

Esnek Arama : Fiat Fiorino 1.3 Fren Disk Balata

Kapat
Sayfa Yükleniyor
Sayfa Yükleniyor

Lütfen bekleyiniz..

VEYA

Garajınıza ulaşamıyoruz.
Garajınıza erişmek için Üye Girişi Yapmalısınız

Ürün Bulunamadı

Ürün Bulunamadı !

Anasayfa

Aradığın ürünü bulamamana üzüldüm. Bize bunu raporlar mısın ?

Kendimizi geliştirmek istiyoruz. Bize destek olursan çok minnettar kalırız.

İletişim Kanallarımız

Radyatör Hortumu

Radyatör Hortumu, radyatör ile motor bloğunu birbirine bağlayan parçadır. Böylece soğutucu akışkan motorun içinde gerekli yerlere iletilerek motor soğutması sağlanır. Radyatörde bulunan sıvı akışkan, motor bloğunda gitmesi gereken yere gidemez ise motorda aşırı ısınma görünür. Bunu önlemek için radyatör hortumu kullanılmaktadır.

Radyatör Hortumu Nasıl Arızalanır?

Radyatör hortumu, sıcaklık dalgalanmalarına ve basınca dayanacak kadar güçlü olmalı, ancak esnek kalmalıdır. Sentetik kauçuk malzemeden oluşturulur ve mukavemet için dokuma pamuk, naylon veya kavlar iplerle takviye edilir.

Radyatör hortum üzerine yağ dökülürse sentetik kauçuk şişebilir veya bozulursa içeriye doğru çökebilir veya çatlayabilir. Radyatör hortumu artık şeklini korumadığında, çöktüğünde veya su sızıntısı yaptığında değiştirilmesi gerekir. Belirtisi ise motor sıcaklığı ara sıra normalden daha yükselmesidir.

Radyatör Hortumu Şişme Nedenleri Nelerdir?

  • Aracın üst kapak contasının yanması, kapak contası yandığı için motordan radyatöre aşırı bir kompresyon yani basınç oluşur. Bu basınç hortumun şişmesine sebep olur. Araç ustaya gösterilerek üst kapak contasının sağlam olup olmadığını kontrol ettirilmelidir.

  • Termostat aracın motoru yeterli sıcaklığa geldiği zaman açılır ve içerideki sıcak suyu soğutulmak üzere radyatöre gönderir. Termostatın arızası nedeniyle geç açılmalar meydana gelebilir. Bu da motor içerisindeki su sıcaklığının artmasına sebep olur. Artan su sıcaklığı bir basınç oluşturur ve radyatör hortumlarında şişmeye sebep verir.

  • Lpg beyninden aracın soğutma sıvısı geçer. Arızalı LPG beyni sıcak suyu hapseder ve radyatör hortumlarında basınç oluşmasına neden olur.

Radyatör Hortumu Fiyatları

Eğer aracınızda Radyatör Hortumu ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, Otoparcasan.com'a girerek araç modelinize uygun yeni bir Radyatör Hortumu siparişi verebilirsiniz. Radyatör Hortumu Fiyatları ise arabanın modeline, üretim yılına ve markasına göre değişiklik göstermektedir. 

Garantili Yedek Parça

Garanti Belgeli Ürünler

Ürünlerimizin tamamı Faturalı ve garantilidir.

Kolay iade

14 Gün İçinde Kolay İade

Satın aldığınız ürünü ürün veya kutusu hasar görmediği taktirde 14 iş günü içerisinede hiçbir gerekçe göstermeden iade edebilirsiniz.

Uyumlu Yedek Parça

100% Uyumlu Parçalar

Seçilen araca listelenen parçalar %100 Uyumludur.

Ödeme Koruma Sistemi

Ödeme Koruma Sistemi

Satın almada kullanılan kart bilgilerini sistemimizde hiç bir şekilde bulundurmuyor ve saklamıyoruz.

Yukarı Çık
Whatsapp destek WhatsApp Destek