Gelişmiş site aramamızı kullanın. Uygun yedek parçaları kolay ve rahat bulun

Arama Yöntemleri

Parça Adı : Dikiz aynası, Debriyaj seti, Amortisör vb.

Araç Markası : Ford, BMW, Citroen, Mercedes vb.

Araç Modeli : Fiorino, Berlingo, Connect, 316i vb.

Parça Markası : Eurocraft, Bosch, Valeo, BSG, DJ Parts vb.

Parça Kodu : 99-999-022 , 44-888-456 , 77-884-645

Esnek Arama : Fiat Fiorino 1.3 Fren Disk Balata

Kapat
Sayfa Yükleniyor
Sayfa Yükleniyor

Lütfen bekleyiniz..

VEYA

Garajınıza ulaşamıyoruz.
Garajınıza erişmek için Üye Girişi Yapmalısınız

Ürün Bulunamadı

Ürün Bulunamadı !

Anasayfa

Aradığın ürünü bulamamana üzüldüm. Bize bunu raporlar mısın ?

Kendimizi geliştirmek istiyoruz. Bize destek olursan çok minnettar kalırız.

İletişim Kanallarımız

Park Sensörü

Park Sensörü, güvenli bir şekilde seyahat etmek ve aracı park etmek için tasarlanmış, genellikle yeni nesil araçlarda görülmesine rağmen eski araçlara da daha sonra takılan elektrik sistemi parçasıdır. Park sensörü genellikle araç ve nesne arasında ortalama bir metre mesafe kaldığı zaman devreye girer. Daha sonra aralıklı şekilde sinyal sesleri çıkararak sürücü uyarır. Son model araçlarda daha çok karşılaşılan fonksiyonunu eski araçlara da getiren ve büyük bir rahatlık sağlayan park sensörleri, sayesinde araçların sürtünme ihtimalleri de en aza indiği için araçta hasar daha az oluşur.

Park Sensörü Nedir ve Nasıl Çalışır?

Park sensörleri elektromanyetik ve ultrasonik olarak ikiye ayrılır. Elektromanyetik park sensörleri, oluşturulan manyetik alan içine giren nesnelerin algılanarak ses bildirimi ile sürücüyü uyarması esasına dayanır. Ultrasonik park sensörleri ise yaymış olduğu ses sinyallerinin yeniden kendine dönmesi süresi ile çevresinde bulunan nesneleri algılar.

Park sensörü sinyal seslerinin sıklığı temas edilmesi hatta çarpması mümkün olan nesne ile araç arasındaki mesafe azaldıkça artar. Eğer tam olarak aracın durması gerektiren bir durum olursa sinyal sesi aralıksız bir şekilde çalışır. Ses sinyalinin sabitlenmiş ve aralıksız şekilde çaldığı duyulduğunda araç ile nesnenin arasında ortalama 25 ile 30 cm arasında bir mesafe kaldığı anlaşılmalıdır.

Park Sensörü Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Park sensörü tamamen güvenli olsa da bazı durumlarda dikkati de elden bırakmamak gerekir. Park sensörleri ince ve uzun direkleri kolayca algılayamayabilirler. Bu gibi durumlarda çarpma gibi sorunlarla karşılaşmamak için park esnasında çevrenin iyice gözlemlenmesi gerekir. Aynı zamanda aracın çevresinden geçmesi muhtemel yayalar, hayvanlar ve taşıtlar da sık sık kontrol edilmelidir.

Bunun yanı sıra park sensörünün yaz ve kış aylarında tam performansla çalışması bekleniyorsa mutlaka bakımına ve temizliğine özen gösterilmelidir. Çünkü özellikle kış aylarında çevresinde fazlaca kar ve çamur biriktirmiş olan park sensörleri nesneleri algılamak konusunda işlevsiz hale gelebilirler.

Park Sensörü Fiyatı

Eğer aracınızda Park Sensörü ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, online yedek parça sitemiz Otoparcasan.com'a girerek araç modelinize uygun yeni bir Park Sensörü siparişi verebilirsiniz. Park Sensörü fiyatları ise arabanın modeline, üretim yılına ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Bütçenize en uygun ve en kaliteli Park Sensörünü fiyat öncelikli olarak filtreleyerek bulabilir ve sepete ekleyerek Kargo Ücreti Ödemeden satın alabilirsiniz.

Garantili Yedek Parça

Garanti Belgeli Ürünler

Ürünlerimizin tamamı Faturalı ve garantilidir.

Kolay iade

14 Gün İçinde Kolay İade

Satın aldığınız ürünü ürün veya kutusu hasar görmediği taktirde 14 iş günü içerisinede hiçbir gerekçe göstermeden iade edebilirsiniz.

Uyumlu Yedek Parça

100% Uyumlu Parçalar

Seçilen araca listelenen parçalar %100 Uyumludur.

Ödeme Koruma Sistemi

Ödeme Koruma Sistemi

Satın almada kullanılan kart bilgilerini sistemimizde hiç bir şekilde bulundurmuyor ve saklamıyoruz.

Yukarı Çık
Whatsapp destek WhatsApp Destek