Gelişmiş site aramamızı kullanın. Uygun yedek parçaları kolay ve rahat bulun

Arama Yöntemleri

Parça Adı : Dikiz aynası, Debriyaj seti, Amortisör vb.

Araç Markası : Ford, BMW, Citroen, Mercedes vb.

Araç Modeli : Fiorino, Berlingo, Connect, 316i vb.

Parça Markası : Eurocraft, Bosch, Valeo, BSG, DJ Parts vb.

Parça Kodu : 99-999-022 , 44-888-456 , 77-884-645

Esnek Arama : Fiat Fiorino 1.3 Fren Disk Balata

Kapat
Sayfa Yükleniyor
Sayfa Yükleniyor

Lütfen bekleyiniz..

ALIŞVERİŞ SEPETİ
Sepetinizde 0 adet ürün bulunuyor.
VEYA

Garajınıza ulaşamıyoruz.
Garajınıza erişmek için Üye Girişi Yapmalısınız

Ürün Bulunamadı !

Anasayfaya Dön

Aradığın ürünü bulamamana üzüldüm. Bize bunu raporlar mısın ?

Kendimizi geliştirmek istiyoruz. Bize destek olursan çok minnettar kalırız.

İletişim Kanallarımız

Aks Keçesi

Aks Keçesi, aksların giriş ucundaki alandan şanzıman yağının kaçmasını engelleyen parçadır. Aks mili ve aks kovanı arasında konumlandırılırlar ve yağın sızmasını engellerler. Aks keçeleri çelik bir halkanın üzerinde kauçuk bir yapıda bulunurlar. Ön, Arka, İç ve Dış olmak üzere dört çeşit Aks keçesi vardır. Aks keçesi Aksa yani Şafta o da Vites Kutusuna bağlantılıdır. Vites kutusunun içinde hareketi sağlamak için belirli bir miktar yağ vardır. Ürettiği gücü akslar vasıtasıyla tekerlere iletmesi gerekir. Fakat içi yağ dolu bir parçaya harici bir metal parça sokulduğunda yağ kaçırmasının engellenmesi gerekir. İşte bu aks keçesi vasıtasıyla yapılır.

Aks Keçesi Yağ Kaçağı Nasıl Olur?

Aks keçesi yağ kaçağı önemli bir sorundur, şanzımanın yağ eksiltmesine sebep olur. Şanzıman yağı pompası yoktur. Yağlanma şanzıman içerisindeki hareketlerin sonucu oluşur. Yağ pompası olmadığından yağ eksilmesi şanzımanın yağlanmasına doğrudan etki eder. Bu yüzden şanzıman yağ kaçağına dikkat etmek gerekir. Şanzıman yağının tamamen bitmesi, dişliler arasındaki yağlamanın tamamen durmasına ve bu nedenle sürtünmeye bağlı aşınmaların oluşmasına neden olmaktadır. Şanzıman, hareketi akslara aktarırken içinde onlarca dişli ile sürekli hareket halindedir.

Söz konusu yağlamanın kesilmesi, dişlilerin kilitlenmesine ve dağılmasına neden olacaktır. Araç kullanıcısı bu durumu vites geçişlerinde zorluklar, ses ve cırlamalar, hareket halinde iken şanzımandan gelen uğultu sesi, ötme ve sarma sesi gibi sesler gelecektir. Aks keçesi yağ kaçağı fren balatalarına kadar ulaşırsa frenlerin frenleme işlevini yerine getirmesine de engel olabilir. Bu durumlara maruz kalmamak için aks keçesi yağ kaçırdığında hemen değiştirmek gerekir.

Aks Keçesi Fiyatı

Eğer aracınızda Aks Keçesi ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, online yedek parça sitemiz Otoparcasan.com'a girerek araç modelinize uygun yeni bir Aks Keçesi siparişi verebilirsiniz. Aks Keçesi fiyatları ise arabanın modeline, üretim yılına ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Bütçenize en uygun ve en kaliteli Aks Keçesini fiyat öncelikli olarak filtreleyerek bulabilir ve sepete ekleyerek Kargo Ücreti Ödemeden satın alabilirsiniz.

Yukarı Çık
hemen ara
Hemen Arayın
whatsapp destek
Whatsapp Destek
telegram destek
Telegram Destek

Destek hattımıza Hafta içi : 08:45 - 18:00 - Hafta Sonu : 08:45 - 15:00 aralığında dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Veya;

email destek
[email protected]

Mailimize talebinizi iletebilirsiniz. En kısa zamanda dönüş sağlayacağız.

support center YARDIM