Gelişmiş site aramamızı kullanın. Uygun yedek parçaları kolay ve rahat bulun

Arama Yöntemleri

Parça Adı : Dikiz aynası, Debriyaj seti, Amortisör vb.

Araç Markası : Ford, BMW, Citroen, Mercedes vb.

Araç Modeli : Fiorino, Berlingo, Connect, 316i vb.

Parça Markası : Eurocraft, Bosch, Valeo, BSG, DJ Parts vb.

Parça Kodu : 99-999-022 , 44-888-456 , 77-884-645

Esnek Arama : Fiat Fiorino 1.3 Fren Disk Balata

Kapat
Sayfa Yükleniyor
Sayfa Yükleniyor

Lütfen bekleyiniz..

ALIŞVERİŞ SEPETİ
Sepetinizde 0 adet ürün bulunuyor.
ŞASİ
ARAÇ
GARAJ
ARACIM
Şasiden Uyumlu Parça Ara
Şasi numarası ile aracınız için uyumlu parçaları kolayca bulun.
Araçla Uyumlu Parça Ara
Garajım'a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.
Sayfa bulunamadı

Ürün Bulunamadı !

Anasayfaya Dön

Aradığın ürünü bulamamana üzüldüm. Bize bunu raporlar mısın ?

Kendimizi geliştirmek istiyoruz. Bize destek olursan çok minnettar kalırız.

İletişim Kanallarımız

Yakıt Deposu

Yakıt Deposu, motorun ihtiyacı olan yakıtı tutan ve buradanda motora gönderilmesini sağlayan parçadır. Yakıt Deposunun üst kısmında depo pompası bağlantıları, depodan motora giden yakıt hortumu ve yanmamış yakıtın depoya geri döndüğü başka bir hortum bulunur.

Yakıt Deposu Aracın Neresindedir?

Yakıt deposunun konumu aracın marka ve modeline göre değişiklik gösterse de genellikle arka koltukların altında bulunur. Bazı araçlarda koltukların oturma kısmının sökülmesiyle yakıt deposuna ulaşılabilir. Bazı araçlarda ise koltuğun dayanak kısmının arkasında, bagaj kısmının içinde bulunur. Koltuğun altında olan depolar için söküm işlemini yapabilmek için öncelikle koltuğun sökülmesi gerekir. Koltuğun alt tarafında depoya ulaşan kısımda bir kapak bulunmaktadır. Bu kapağın cıvataları sökülerek çıkarılır. Altında deponun üst kısmı bulunur.

Yakıt Deposu Nasıl Sökülür?

Deponun sökülebilmesi için yakıt pompasına gelen elektrik kablosu çıkarılır. Yakıt hortumlarını çıkarırken dikkatli olmak gerekir çünkü akıntı yapabilir. Bir bez veya çaput yardımıyla sızmasına izin vermeden hortumlar sökülür. Ayrıca depoya yakıt eklemek için olan kısım da genellikle çıkarılırken yakıt tankıyla birlikte çıkarılması gerekmektedir. Çünkü deponun uzantısı şeklindedir, sökülemez.
Bazı depolarda ise şasenin altında bulunması sebebiyle depodan yakıt hortumlarını ve yakıt pompasının bağlantısı söküldükten sonra deponun bulunduğu konuma göre alt taraftan veya üst taraftan sökülüp çıkartılır.

Yakıt Deposu Arızası Nasıl Olur?

Yakıt depolarında arıza olabilecek kısımlar genellikle yakıt pompası, pompanın altında veya üstünde bulunan sızdırmazlık contası, yakıt hortumları veya pompaya gelen elektrik aksamla ilgili olabilir.
Düşünülenin aksine yakıt deposu arızaları içinde eskime ve küflenme genellikle meydana gelmez. Aracın darbe alması sonucunda yakıt depo tankı delinebilir. Bu durumda yine araç çevresinde yakıt kokusu duyulur. Yakıt Depo Contasının eskimesi durumunda veya yakıt hortumlarının arızası durumunda araç içine yakıt kokusu gelebilir. Yakıt pompası arızası durumunda göstergeler düzgün çalışmayabilir. Gerekli parçaların sökümü ve tankın çıkarılmasının ardından duruma göre bakımı, tamiri veya değişimi yapılır. Aynı şekilde tekrar yerine montajı yapılarak değişim tamamlanır.

Yakıt Deposu Fiyatları ise arabanın modeline, üretim yılına ve markasına göre değişiklik göstermektedir.

Yukarı Çık
hemen ara
Hemen Arayın
whatsapp destek
Whatsapp Destek
telegram destek
Telegram Destek

Destek hattımıza Hafta içi : 08:45 - 18:00 - Hafta Sonu : 08:45 - 15:00 aralığında dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Veya;

email destek
[email protected]

Mailimize talebinizi iletebilirsiniz. En kısa zamanda dönüş sağlayacağız.

support center YARDIM