Gelişmiş site aramamızı kullanın. Uygun yedek parçaları kolay ve rahat bulun

Arama Yöntemleri

Parça Adı : Dikiz aynası, Debriyaj seti, Amortisör vb.

Araç Markası : Ford, BMW, Citroen, Mercedes vb.

Araç Modeli : Fiorino, Berlingo, Connect, 316i vb.

Parça Markası : Eurocraft, Bosch, Valeo, BSG, DJ Parts vb.

Parça Kodu : 99-999-022 , 44-888-456 , 77-884-645

Esnek Arama : Fiat Fiorino 1.3 Fren Disk Balata

Kapat
Sayfa Yükleniyor
Sayfa Yükleniyor

Lütfen bekleyiniz..

VEYA

Garajınıza ulaşamıyoruz.
Garajınıza erişmek için Üye Girişi Yapmalısınız

Ürün Bulunamadı

Ürün Bulunamadı !

Anasayfa

Aradığın ürünü bulamamana üzüldüm. Bize bunu raporlar mısın ?

Kendimizi geliştirmek istiyoruz. Bize destek olursan çok minnettar kalırız.

İletişim Kanallarımız

Direksiyon Simidi

Direksiyon Simidi, direksiyon miline bağlı olan ve direksiyon milini döndürerek sürüş yönünü belirleyen direksiyon sistemi parçasıdır. Sürücünün aracı yönlendirmek ve kumanda etmek için kullandığı ve döndürme kuvvetinin oluşturulduğu kısımdır. Direksiyon simidi, güvenli, temiz, düz bir  sürüş ve viraj performansı için sürücüye direksiyonu kolay döndürebilme imkanı verir. Yeni nesil araçlarda artık direksiyon simitleri hidrolik ve elektrikli direksiyon sisitemi içerisinde çalıştıkları için küçülmüşlerdir.

Direksiyon Simidi Hangi Durumlarda Zor Döner?

Aracın ağırlığı, yükü ve lastik genişliği artıp hızı azaldıkça direksiyonu döndürmek zorlaşır. Direksiyon simidi döndürme kuvvetinin en fazla olduğu durum, durur halde yükü ağır aracın direksiyonunun tam sağ ve tam sol hareketidir. Daha hafif ve yükü daha az olan, durur halde gitmek istediği yere hareket halindeki aracın direksiyonun çevrilmesi daha kolaydır.    

Direksiyon Simidi Neden Büyüktür?

Hidrolik veya elektrikli yardımcı sistemlere sahip olmayan klasik mekanik tip sistemlerin bulunduğu araçlarda, direksiyonu çevirmenin daha da kolay olması için eskiden direksiyonların çapları daha büyük yapılırdı, büyük direksiyonu çevirmek daha kolaydır. Eski nesil kamyon ve traktörlerin direksiyon simitleri çok büyüktür. Bunun sebebi sürücünün direksiyonu döndürmek için harcayacağı eforu biraz daha azaltabilmektir. Direksiyonun yarıçapı iki kat arttığında, aynı torku elde etmek için gereken kuvvet yarıya iner.

Yeni Nesil Direksiyon Simitleri Neden Küçüktür?

Yeni nesil güçlendirilmiş hidrolik ve elektrikli direksiyon sistemine sahip araçlarda direksiyon çapları oldukça küçülmüş, ergonomik sınırlara indirilmiştir, çünkü direksiyonu çevirmek için sürücünün çok az eçapa sarf etmesi yeterlidir. Direksiyon simidi parmakla bile çevrilebilir hale gelmiştir. Hidrolik direksiyonlu traktör, kamyon, otobüs, SUV tipi ağır vasıta araçlarda bile direksiyon simidinin çok küçüldüğü gözlemlenebilir. Bununla birlikte ağır yük taşıyan araçların direksiyon sistemleri, güçlü yardımcı sistemlerle hidrolik yardımlı direksiyon gibi donatılmıştır.

Direksiyon Simidi Fiyatı

Eğer aracınızda Direksiyon Simidi ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, online yedek parça sitemiz Otoparcasan.com'a girerek araç modelinize uygun yeni bir Direksiyon Simidi siparişi verebilirsiniz. Direksiyon Simidi fiyatları ise arabanın modeline, üretim yılına ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Bütçenize en uygun ve en kaliteli Direksiyon Simidini fiyat öncelikli olarak filtreleyerek bulabilir ve sepete ekleyerek Kargo Ücreti Ödemeden satın alabilirsiniz.

Garantili Yedek Parça

Garanti Belgeli Ürünler

Ürünlerimizin tamamı Faturalı ve garantilidir.

Kolay iade

14 Gün İçinde Kolay İade

Satın aldığınız ürünü ürün veya kutusu hasar görmediği taktirde 14 iş günü içerisinede hiçbir gerekçe göstermeden iade edebilirsiniz.

Uyumlu Yedek Parça

100% Uyumlu Parçalar

Seçilen araca listelenen parçalar %100 Uyumludur.

Ödeme Koruma Sistemi

Ödeme Koruma Sistemi

Satın almada kullanılan kart bilgilerini sistemimizde hiç bir şekilde bulundurmuyor ve saklamıyoruz.

Yukarı Çık
Whatsapp destek WhatsApp Destek