Gelişmiş site aramamızı kullanın. Uygun yedek parçaları kolay ve rahat bulun

Arama Yöntemleri

Parça Adı : Dikiz aynası, Debriyaj seti, Amortisör vb.

Araç Markası : Ford, BMW, Citroen, Mercedes vb.

Araç Modeli : Fiorino, Berlingo, Connect, 316i vb.

Parça Markası : Eurocraft, Bosch, Valeo, BSG, DJ Parts vb.

Parça Kodu : 99-999-022 , 44-888-456 , 77-884-645

Esnek Arama : Fiat Fiorino 1.3 Fren Disk Balata

Kapat
Sayfa Yükleniyor
Sayfa Yükleniyor

Lütfen bekleyiniz..

ALIŞVERİŞ SEPETİ
Sepetinizde 0 adet ürün bulunuyor.
ŞASİ
ARAÇ
GARAJ
ARACIM
Şasiden Uyumlu Parça Ara
Şasi numarası ile aracınız için uyumlu parçaları kolayca bulun.
Araçla Uyumlu Parça Ara
Garajım'a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.
Sayfa bulunamadı

Ürün Bulunamadı !

Anasayfaya Dön

Aradığın ürünü bulamamana üzüldüm. Bize bunu raporlar mısın ?

Kendimizi geliştirmek istiyoruz. Bize destek olursan çok minnettar kalırız.

İletişim Kanallarımız

Direksiyon Simidi

Direksiyon Simidi, direksiyon miline bağlı olan ve direksiyon milini döndürerek sürüş yönünü belirleyen direksiyon sistemi parçasıdır. Sürücünün aracı yönlendirmek ve kumanda etmek için kullandığı ve döndürme kuvvetinin oluşturulduğu kısımdır. Direksiyon simidi, güvenli, temiz, düz bir  sürüş ve viraj performansı için sürücüye direksiyonu kolay döndürebilme imkanı verir. Yeni nesil araçlarda artık direksiyon simitleri hidrolik ve elektrikli direksiyon sisitemi içerisinde çalıştıkları için küçülmüşlerdir.

Direksiyon Simidi Hangi Durumlarda Zor Döner?

Aracın ağırlığı, yükü ve lastik genişliği artıp hızı azaldıkça direksiyonu döndürmek zorlaşır. Direksiyon simidi döndürme kuvvetinin en fazla olduğu durum, durur halde yükü ağır aracın direksiyonunun tam sağ ve tam sol hareketidir. Daha hafif ve yükü daha az olan, durur halde gitmek istediği yere hareket halindeki aracın direksiyonun çevrilmesi daha kolaydır.    

Direksiyon Simidi Neden Büyüktür?

Hidrolik veya elektrikli yardımcı sistemlere sahip olmayan klasik mekanik tip sistemlerin bulunduğu araçlarda, direksiyonu çevirmenin daha da kolay olması için eskiden direksiyonların çapları daha büyük yapılırdı, büyük direksiyonu çevirmek daha kolaydır. Eski nesil kamyon ve traktörlerin direksiyon simitleri çok büyüktür. Bunun sebebi sürücünün direksiyonu döndürmek için harcayacağı eforu biraz daha azaltabilmektir. Direksiyonun yarıçapı iki kat arttığında, aynı torku elde etmek için gereken kuvvet yarıya iner.

Yeni Nesil Direksiyon Simitleri Neden Küçüktür?

Yeni nesil güçlendirilmiş hidrolik ve elektrikli direksiyon sistemine sahip araçlarda direksiyon çapları oldukça küçülmüş, ergonomik sınırlara indirilmiştir, çünkü direksiyonu çevirmek için sürücünün çok az eçapa sarf etmesi yeterlidir. Direksiyon simidi parmakla bile çevrilebilir hale gelmiştir. Hidrolik direksiyonlu traktör, kamyon, otobüs, SUV tipi ağır vasıta araçlarda bile direksiyon simidinin çok küçüldüğü gözlemlenebilir. Bununla birlikte ağır yük taşıyan araçların direksiyon sistemleri, güçlü yardımcı sistemlerle hidrolik yardımlı direksiyon gibi donatılmıştır.

Direksiyon Simidi Fiyatı

Eğer aracınızda Direksiyon Simidi ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, online yedek parça sitemiz Otoparcasan.com'a girerek araç modelinize uygun yeni bir Direksiyon Simidi siparişi verebilirsiniz. Direksiyon Simidi fiyatları ise arabanın modeline, üretim yılına ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Bütçenize en uygun ve en kaliteli Direksiyon Simidini fiyat öncelikli olarak filtreleyerek bulabilir ve sepete ekleyerek Kargo Ücreti Ödemeden satın alabilirsiniz.

Yukarı Çık
hemen ara
Hemen Arayın
whatsapp destek
Whatsapp Destek
telegram destek
Telegram Destek

Destek hattımıza Hafta içi : 08:45 - 18:00 - Hafta Sonu : 08:45 - 15:00 aralığında dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Veya;

email destek
[email protected]

Mailimize talebinizi iletebilirsiniz. En kısa zamanda dönüş sağlayacağız.

support center YARDIM