Gelişmiş site aramamızı kullanın. Uygun yedek parçaları kolay ve rahat bulun

Arama Yöntemleri

Parça Adı : Dikiz aynası, Debriyaj seti, Amortisör vb.

Araç Markası : Ford, BMW, Citroen, Mercedes vb.

Araç Modeli : Fiorino, Berlingo, Connect, 316i vb.

Parça Markası : Eurocraft, Bosch, Valeo, BSG, DJ Parts vb.

Parça Kodu : 99-999-022 , 44-888-456 , 77-884-645

Esnek Arama : Fiat Fiorino 1.3 Fren Disk Balata

Kapat
Sayfa Yükleniyor
Sayfa Yükleniyor

Lütfen bekleyiniz..

ALIŞVERİŞ SEPETİ
Sepetinizde 0 adet ürün bulunuyor.
ŞASİ
ARAÇ
GARAJ
ARACIM
Şasiden Uyumlu Parça Ara
Şasi numarası ile aracınız için uyumlu parçaları kolayca bulun.
Araçla Uyumlu Parça Ara
Garajım'a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.
Sayfa bulunamadı

Ürün Bulunamadı !

Anasayfaya Dön

Aradığın ürünü bulamamana üzüldüm. Bize bunu raporlar mısın ?

Kendimizi geliştirmek istiyoruz. Bize destek olursan çok minnettar kalırız.

İletişim Kanallarımız

İstavroz Dişlisi

İstavroz Dişlisi, diferansiyelin içinde bulunan iki ve dört adet dişli parçalarıdır. İstavroz kutusunun içinde aks dişlileri ile birlikte çalışırlar.  İstavroz dişlisi araç viraj alırken yükü akslara dengeli şekilde aktarır. İstavroz kutusundaki bu dişli teşkilatı diferansiyelde olarak aracın patinaj ve hareket anında düzenli bir yol tutuşu yapmasını sağlar. İstavroz dişlisi aracın hareket kontrol sistemleri içinde bulunan en işlevsel dişlilerdendr. Kolay kolay arızalanmayan parçalardır. Virajlarda yükü aks parçalarına dengeli şekilde aktarır. 

Bir araçta istavroz dişlisi olmazsa aracın sağa sola dönüşleri olmazdı. Mesela araçla sol tarafa dönüldüğünde arka sağ ve sol teker aynı şiddette dönmez içte kalan yavaş döner dış teker ise daha hızlı yol alır. İstavroz dişlisi olmasaydı sağa sola dönüşlerde iki teker aynı şekilde hareket ederdi. Özetle istavroz dişlileri motorun gücünü olduğu gibi değil de daha hafifleterek diferansiyel kanalıyla tekerlere iletmekle görevlidir.

İstavroz Dişlisi Arızaları Nelerdir?

İstavroz dişlileri ve ona bağlı mafsallar kuru ve yağsız ise aracın ilk hareketi sırasında bir darbe sesi duyulur. Böyle bi durumda istavroz dişlisi ve mafsalları gres yağı ile yağlanarak sorunu gidermek için yeterli olabilir. Kullanımla alakalı olarak üniversal mafsallarda, mafsalın keçelerinden yağ kaçırma sorunu olabilir. Böyle durumlarda mafsalların değişmesi önemlidir.

Özellikle sürüş esnasında motorun altından gelen sesler mafsalın eğilmiş olduğunu veya mafsalların çok sıkılaştığını işaret edebilir. Bu arızanın tanımını tam olarak yapmak için şaft üzerindeki mafsalların hareketi kontrol edilmelidir. Arızasız olan bir mafsal tutukluk yapmadan her yöne döneceğinden arızalı olanlar kolaylıkla tespit edilebilir.

İstavroz Dişlisi Fiyatları

Eğer aracınızda İstavroz Dişlisi ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, Otoparcasan.com'a girerek araç modelinize uygun yeni bir İstavroz Dişlisi siparişi verebilirsiniz. İstavroz Dişlisi Fiyatları ise arabanın modeline, üretim yılına ve markasına göre değişiklik göstermektedir. 

Yukarı Çık
hemen ara
Hemen Arayın
whatsapp destek
Whatsapp Destek
telegram destek
Telegram Destek

Destek hattımıza Hafta içi : 08:45 - 18:00 - Hafta Sonu : 08:45 - 15:00 aralığında dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Veya;

email destek
[email protected]

Mailimize talebinizi iletebilirsiniz. En kısa zamanda dönüş sağlayacağız.

support center YARDIM