Gelişmiş site aramamızı kullanın. Uygun yedek parçaları kolay ve rahat bulun

Arama Yöntemleri

Parça Adı : Dikiz aynası, Debriyaj seti, Amortisör vb.

Araç Markası : Ford, BMW, Citroen, Mercedes vb.

Araç Modeli : Fiorino, Berlingo, Connect, 316i vb.

Parça Markası : Eurocraft, Bosch, Valeo, BSG, DJ Parts vb.

Parça Kodu : 99-999-022 , 44-888-456 , 77-884-645

Esnek Arama : Fiat Fiorino 1.3 Fren Disk Balata

Kapat
Sayfa Yükleniyor
Sayfa Yükleniyor

Lütfen bekleyiniz..

VEYA

Garajınıza ulaşamıyoruz.
Garajınıza erişmek için Üye Girişi Yapmalısınız

Ürün Bulunamadı

Ürün Bulunamadı !

Anasayfa

Aradığın ürünü bulamamana üzüldüm. Bize bunu raporlar mısın ?

Kendimizi geliştirmek istiyoruz. Bize destek olursan çok minnettar kalırız.

İletişim Kanallarımız

İstavroz Dişlisi

İstavroz Dişlisi, diferansiyelin içinde bulunan iki ve dört adet dişli parçalarıdır. İstavroz kutusunun içinde aks dişlileri ile birlikte çalışırlar.  İstavroz dişlisi araç viraj alırken yükü akslara dengeli şekilde aktarır. İstavroz kutusundaki bu dişli teşkilatı diferansiyelde olarak aracın patinaj ve hareket anında düzenli bir yol tutuşu yapmasını sağlar. İstavroz dişlisi aracın hareket kontrol sistemleri içinde bulunan en işlevsel dişlilerdendr. Kolay kolay arızalanmayan parçalardır. Virajlarda yükü aks parçalarına dengeli şekilde aktarır. 

Bir araçta istavroz dişlisi olmazsa aracın sağa sola dönüşleri olmazdı. Mesela araçla sol tarafa dönüldüğünde arka sağ ve sol teker aynı şiddette dönmez içte kalan yavaş döner dış teker ise daha hızlı yol alır. İstavroz dişlisi olmasaydı sağa sola dönüşlerde iki teker aynı şekilde hareket ederdi. Özetle istavroz dişlileri motorun gücünü olduğu gibi değil de daha hafifleterek diferansiyel kanalıyla tekerlere iletmekle görevlidir.

İstavroz Dişlisi Arızaları Nelerdir?

İstavroz dişlileri ve ona bağlı mafsallar kuru ve yağsız ise aracın ilk hareketi sırasında bir darbe sesi duyulur. Böyle bi durumda istavroz dişlisi ve mafsalları gres yağı ile yağlanarak sorunu gidermek için yeterli olabilir. Kullanımla alakalı olarak üniversal mafsallarda, mafsalın keçelerinden yağ kaçırma sorunu olabilir. Böyle durumlarda mafsalların değişmesi önemlidir.

Özellikle sürüş esnasında motorun altından gelen sesler mafsalın eğilmiş olduğunu veya mafsalların çok sıkılaştığını işaret edebilir. Bu arızanın tanımını tam olarak yapmak için şaft üzerindeki mafsalların hareketi kontrol edilmelidir. Arızasız olan bir mafsal tutukluk yapmadan her yöne döneceğinden arızalı olanlar kolaylıkla tespit edilebilir.

İstavroz Dişlisi Fiyatları

Eğer aracınızda İstavroz Dişlisi ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, Otoparcasan.com'a girerek araç modelinize uygun yeni bir İstavroz Dişlisi siparişi verebilirsiniz. İstavroz Dişlisi Fiyatları ise arabanın modeline, üretim yılına ve markasına göre değişiklik göstermektedir. 

Garantili Yedek Parça

Garanti Belgeli Ürünler

Ürünlerimizin tamamı Faturalı ve garantilidir.

Kolay iade

14 Gün İçinde Kolay İade

Satın aldığınız ürünü ürün veya kutusu hasar görmediği taktirde 14 iş günü içerisinede hiçbir gerekçe göstermeden iade edebilirsiniz.

Uyumlu Yedek Parça

100% Uyumlu Parçalar

Seçilen araca listelenen parçalar %100 Uyumludur.

Ödeme Koruma Sistemi

Ödeme Koruma Sistemi

Satın almada kullanılan kart bilgilerini sistemimizde hiç bir şekilde bulundurmuyor ve saklamıyoruz.

Yukarı Çık
Whatsapp destek WhatsApp Destek