Gelişmiş site aramamızı kullanın. Uygun yedek parçaları kolay ve rahat bulun

Arama Yöntemleri

Parça Adı : Dikiz aynası, Debriyaj seti, Amortisör vb.

Araç Markası : Ford, BMW, Citroen, Mercedes vb.

Araç Modeli : Fiorino, Berlingo, Connect, 316i vb.

Parça Markası : Eurocraft, Bosch, Valeo, BSG, DJ Parts vb.

Parça Kodu : 99-999-022 , 44-888-456 , 77-884-645

Esnek Arama : Fiat Fiorino 1.3 Fren Disk Balata

Kapat
Sayfa Yükleniyor
Sayfa Yükleniyor

Lütfen bekleyiniz..

VEYA

Garajınıza ulaşamıyoruz.
Garajınıza erişmek için Üye Girişi Yapmalısınız

Ürün Bulunamadı

Ürün Bulunamadı !

Anasayfa

Aradığın ürünü bulamamana üzüldüm. Bize bunu raporlar mısın ?

Kendimizi geliştirmek istiyoruz. Bize destek olursan çok minnettar kalırız.

İletişim Kanallarımız

Çakmak

Çakmak ya da Araç İçi Çakmak, araçların ön konsolunda yer alır ve elektrik gücü ile ısıtılan bir üniteyi çalıştırmak üzere tasarlanmış oto elektrik sistemine dahil bir parçadır. Oto çakmağı, her ne kadar ateş yakmak için üretilmiş ve tasarlanmış olsa da standart bir konnektör olarak da kullanılabilir. Çakmak ekipmanını isteğe bağlı bir aksesuar olarak araç üzerine eklenebilir ya da dahili bir araç donanımı olarak sonradan satın alınarak araca montajı yapılabilir. Araç içi çakmak yeri, özellikle araç içi aydınlatmaları, fenerler, telefon şarj aletleri, soğutucular, fanlar ve lastik şişirme kompresörleri gibi cihazları rahatlıkla çalıştırabilir.

Araç İçi Çakmak Nasıl Kullanılır?

Silindir şekline sahip giriş yuvası ile bilinen araç çakmaklarının kullanımı da son derece kolaydır. Silindir içindeki metal halkalar, çakmağın düğmesine basıldığında rezistans ile temas ederek hızla ısınır. Yeterli sıcaklığa ulaşan çakmak, kendiliğinden dışarı çıkar. Oto çakmakları, araç içinde sigara içiciliğinin azalmasıyla birlikte daha farklı işler için de tercih edilmeye başlamıştır. 12 voltluk cihazlar ile uyum içinde kullanılabilen araba çakmakları; araç içi aydınlatmaları, fenerler, telefon şarj aletleri, soğutucular, fanlar ve lastik şişirme kompresörleri gibi cihazları rahatlıkla çalıştırarak araç sürücüsüne çok faydalı bir modül haline gelmiştir.

Araç Çakmağı Yeri Kullanılırken Neden 12 V Adaptörler Tercih Edilmelidir?

Araç çakmağı tıpkı diğer elektronik oto donanımlarında olduğu gibi sadece araç çalıştığında  yani kontak anahtarı açık konumda tutulduğunda aktif olur. Bu özellik, kısa devre kaynaklı yangınları engellemek ya da çocukların çakmak ile oynayıp kendine veya çevreye zarar verebilme ihtimalini önlemek için oldukça yerinde bir koruma mekanizması sağlar. Yeni nesil araçlarda bulunan oto çakmakları, genellikle çocukların ulaşamayacağı kapalı gözler ya da üniteler içine saklanır. Oto çakmak mekanizmalarının farklı şekillerde açılıp kapatılabilmesi de güvenliği artırıcı detaylar arasında yer alır. Sürüş esnasında yol koşullarından ya da aracın hızından kaynaklı olarak akü bağlantı elemanlarında aşırı gerilim dalgalanmaları meydana gelebilir. Bu nedenle, özellikle cep telefonu, laptop veya tablet gibi cihazları kullanırken daha stabil güç üreten 12 volt çıkışlı adaptörlerin tercih edilmesi önerilir.

Araç İçi Çakmak Fiyatı

Eğer aracınızda Araç İçi Çakmak ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, online yedek parça sitemiz Otoparcasan.com'a girerek araç modelinize uygun yeni bir Araç İçi Çakmak siparişi verebilirsiniz. Araç İçi Çakmak fiyatları ise arabanın modeline, üretim yılına ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Bütçenize en uygun ve en kaliteli Araç İçi Çakmağını fiyat öncelikli olarak filtreleyerek bulabilir ve sepete ekleyerek Kargo Ücreti Ödemeden satın alabilirsiniz.

Garantili Yedek Parça

Garanti Belgeli Ürünler

Ürünlerimizin tamamı Faturalı ve garantilidir.

Kolay iade

14 Gün İçinde Kolay İade

Satın aldığınız ürünü ürün veya kutusu hasar görmediği taktirde 14 iş günü içerisinede hiçbir gerekçe göstermeden iade edebilirsiniz.

Uyumlu Yedek Parça

100% Uyumlu Parçalar

Seçilen araca listelenen parçalar %100 Uyumludur.

Ödeme Koruma Sistemi

Ödeme Koruma Sistemi

Satın almada kullanılan kart bilgilerini sistemimizde hiç bir şekilde bulundurmuyor ve saklamıyoruz.

Yukarı Çık
Whatsapp destek WhatsApp Destek