Sayfa Yükleniyor
Sayfa Yükleniyor

Yükleniyor..

ALIŞVERİŞ SEPETİ
Sepetinizde 0 adet ürün bulunuyor.
ŞASİ
ARAÇ
GARAJ
ARACIM
Şasiden Uyumlu Parça Ara
Şasi numarası ile aracınız için uyumlu parçaları kolayca bulun.
Araçla Uyumlu Parça Ara
Garajım'a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Prizdirek Rulmanı

Filtrele
Sırala : Fiyat Öncelikli
Filtrele
Kategori
+ Daha Fazla Göster
Sayfa bulunamadı

Ürün Bulunamadı !

Anasayfaya Dön

Aradığın ürünü bulamamana üzüldüm. Bize bunu raporlar mısın ?

Kendimizi geliştirmek istiyoruz. Bize destek olursan çok minnettar kalırız.

İletişim Kanallarımız

Prizdirek Rulmanı

Prizdirek Rulmanı, Giriş Mili Rulmanı ya da Şanzıman Rulmanı, motorun gücünü şanzıman sistemine bağlayan ve araç vitese takıldığında üretilen gücü şanzıman çıkış miline aktaran rulmanın adıdır. Şanzıman motordan tekerleklere gelen gücün kontrollü bir şekilde uygulanmasını sağlayan, millerin ve dişlilerin sofistike bir düzeneğidir. Prizdirek rulmanı giriş mili ile baskı balata aksamının birleşiminde yer alır.

Prizdirek Rulmanı Arıza Belirtileri Nelerdir?

Prizdirek rulmanı arıza belirtileri şunlardır;

  • Aşınmış ve arızalı bir prizdirek rulmanı, vites boşta iken birtakım seslere neden olur. Sesin şiddeti ve yönü motorun devri ile değişir. Vites değiştirirken hafif bir titreşim hissedilir. Bu belirtiler aynı zamanda şanzıman yağ seviyesinin eksik veya hatalı olmasından da kaynaklanabilir. Prizdirek rulmanını değiştirmeden önce mutlaka şanzıman yağ seviyesi kontrol edilmelidir.

  • Tüm vites değişimlerinde ses ve gürültü varsa arızalı bir prizdirek rulmanından şüphelenebilirsiniz. Sesin hızı ve tonu, motor hızına ve torkuna göre değişiklik gösterir.

  • Arızalı bir prizdirek rulmanı, araç hareket etse de etmese de ses yapmaya devam eder. Şanzıman çıkış mili rulmanı arızalarında ise sadece araç hareket halinde iken ses gelir. Bu sayede hangi rulmanın arızalı olduğunu anlayabilirsiniz.

  • Çok aşınmış bir prizdirek rulmanı, araç hareket halinde iken vites atmalarına sebep olur. Bu belirti genellikle debriyaja basıldığında ortaya çıkar. Giriş milinin aşırı hareketi dişli millerinin hizasını etkiler ve tam oturmasını önler. Bu sebeple vitesten atma sorunları ortaya çıkabilir.

  • Şanzıman yağının değiştirilmesi ve vites kolu hizalama ayarları bazı arıza belirtilerini ortadan kaldırabilir. Arızanın kesin tespiti için aracınızı kontrol ettirilmesi gerekmektedir.

Prizdirek Rulmanı Fiyatları

Eğer aracınızda Prizdirek Rulmanı ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, online yedek parça sitemiz Otoparcasan.com'a girerek araç modelinize uygun yeni bir Prizdirek Rulmanı siparişi verebilirsiniz. Prizdirek Rulmanı fiyatları ise arabanın modeline, üretim yılına ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Bütçenize en uygun ve en kaliteli Prizdirek Rulmanını fiyat öncelikli olarak filtreleyerek bulabilir ve sepete ekleyerek Kargo Ücreti Ödemeden satın alabilirsiniz.

hemen ara
Hemen Arayın
whatsapp destek
Whatsapp Destek
telegram destek
Telegram Destek

Destek hattımıza Hafta içi : 08:45 - 18:00 - Hafta Sonu : 08:45 - 15:00 aralığında dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Veya;

email destek
destek@otoparcasan.com

Mailimize talebinizi iletebilirsiniz. En kısa zamanda dönüş sağlayacağız.

support center YARDIM