Sayfa Yükleniyor
Sayfa Yükleniyor

Yükleniyor..

WhatsApp Destek Hattı

Sipariş

İade

Amörtisör Fren Disk Aynalar Aks Aksamı Balata Filtre Amörtisör Fren Disk Aynalar Aks Aksamı Balata Filtre
Yukarı Çık Yukarı Çık
Garajınıza erişmek için Üye Girişi Yapmalısınız

Garajınıza ulaşamıyoruz.
Garajınıza erişmek için Üye Girişi Yapmalısınız

Garaj
Kapama Engellendi

Oto Paspas

Oto Paspas, araç döşemelerinin kirlenmesini ve zarar görmesini engelleyen mümkün oldukça kir ve pisliklere karşı koruyan parçalardır. Oto paspasları kirden, tozdan, aşınmaktan zamanla eskirler. Dolayısıyla dayanıklı malzemeden üretilmeleri gerekir. Başlıca paspas malzemeleri halı, kauçuk, deri, alüminyum ve lastik gibi materyallerdir. Çoğu zaman kullanılan yumuşak plastomer malzeme sayesinde, ürünler kullanıldıkları alanın şeklini alarak kayma yapmaz. Koku üretimini engelleyen malzemelerden üretilen paspaslar, kesilebilir ve katlanabilir olmaları sebebi ile kolayca kullanılırlar.

 

Bunun yanında son zamanlarda kullanılan teknolojilerle 3D ve 4D olmak üzere üretilen paspaslar bulunur. Aralarındaki fark ham maddeleri ve yüzey sayılarıdır. 3D paspaslar vakum tekniği ile üretilmiş tek yüzeyli ve PVC malzemeye sahiptir. 4D olan paspaslar ise kauçuk malzemesi ve pres yöntemi kullanılarak üretilir. Çivili alt yüzeyi sayesinde tam tutuş sağlar.

 

 

Oto Paspas Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

  • Oto paspaslar, özenli kullanım ve düzenli bakımı gerektirir. Bu sayede hem uzun ömürlü hem de verimli bir oto paspas deneyimi kazanılmış olur.

  • Paspasın eskimesi beklenmeden, periyodik olarak temizlenmesi ve yenilenmesi oldukça önemlidir.

  • Sürekli kullanım sonucunda, gözle görülmese de paspas malzemelerinin işlevlerini yerine getirmemeye başladığı tespit edilmiştir.

  • Mevsim değişiklikleri ve hava koşullarına göre oto paspası seçmek önemli bir harekettir.

  • Yıkanabilen paspaslar seçilmesi durumunda çamur, kir veya herhangi bir pislik oluşumundan hemen sonra paspaslar temizlenmelidir.

  • Oto havuz paspaslarının aralarında biriken kalıntıların uzun süre temizlenmemesi, paspası kullanılamaz hale getireceğinden bakımına özen gösterilmelidir. 

 

 

Oto Paspas Araca Nasıl Yerleştirilmelidir?

 

  • Değişecek paspasların yön ve ebatları kontrol edilmelidir.

  • Pedal kısmına ve arka basamağa gelecek paspaslar dikkatlice yerleştirilmelidir.

  • Pedallara engel teşkil eden paspaslar kazalara yol açabilir. Bu noktada yine paspas ve araç modelinin uyumlu olması büyük önem arz eder.

  • Paspasları yerleştirdikten sonra kayıp kaymadığı ile ilgili emin olunması da oldukça önemlidir.

 

 

Sabitlenebilir Oto Paspaslar Araca Nasıl Yerleştirilir?

 

Yeni nesil üretilen araçların birçoğu sabitlenebilir paspaslara sahiptir. Bu paspaslar, sabitleme aparatları aracılığı ile zemine oturtulmuş, ani kayma ve fren gibi unsurlardan etkilenmemesi için tasarlanmıştır. Sabitleme aparatlarının zaman içinde aşınması ve zorlayıcı koşullara maruz kalması sebebi ile paspaslarda oluşturabileceği zararlar düşünüldüğünde, yerleştirme esnasında sabitleme aparatlarının da kontrollü bir şekilde yerleştirilmesinde fayda vardır. Yine aynı şekilde bu aparatların düzenli olarak kontrol edilmelidir.

 

 

Oto Paspaslardaki Kötü Koku Nasıl Giderilir?

 

Paspaslarda yoğun kullanım şekli ve koşullarına göre zaman içinde kir, pis ve nem dolayısıyla kötü koku oluşumu görmek mümkündür. Özellikle halı ve kauçuk gibi materyallerden üretilen paspasların, çeşitli araç kokuları ile desteklenmesi, kokuyu içine hapseden bu ürünler için faydalı olacaktır. Her temizlikte yenilenecek kokular sayesinde olumsuz durumların oluşması engellenebilir.

 

Üniversal oto paspas seçenekleri arasından farklı modellere ait, uzun ömürlü ve kullanım kolaylığı sağlayan kalıcı parfümlü oto paspasları oldukça pratik ürünlerdir.

 

 

Oto Paspas Fiyatları

 

Eğer aracınızda Oto Paspas ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, Otoparcasan.com'a girerek araç modelinize uygun yeni bir Oto Paspas siparişi verebilirsiniz.

Oto Paspas Fiyatları ise arabanın modeline, üretim yılına ve markasına göre değişiklik göstermektedir. 

Ürün Bulunamadı

Ürün Bulunamadı !

ANASAYFA

Aradığın ürünü bulamamana üzüldüm. Bize bunu raporlar mısın ?

Kendimizi geliştirmek istiyoruz. Bize destek olursan çok minnettar kalırız.

Garanti Belgeli Ürünler

Garanti Belgeli Ürünler

Ürünlerimizin tamamı Faturalı ve garantilidir.

14 Gün İçinde Kolay İade

14 Gün İçinde Kolay İade

Teslim aldığınız günden itibaren 14 iş günü içerisinde şartsız iade edebilirsiniz.

100% Uyumlu Parçalar

100% Uyumlu Parçalar

Seçilen araca listelenen parçalar %100 Uyumludur.

Ödeme Koruma Sistemi

Ödeme Koruma Sistemi

Satın almada kullanılan kart bilgilerini sistemimizde hiç bir şekilde bulundurmuyor ve saklamıyoruz.